Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Lig play-off

Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Lig play-off
Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Lig play-off
- Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelliler: 90 - İstanbul Yıldız Engelliler Spor Kulübü: 83

ŞANLIURFA (AA) - Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Lig play-off maçında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelliler, İstanbul Yıldız Engelliler Spor Kulübü'nü 90-83 yendi. 

GAP Arena Spor Salonu'nda oynanan maçın ilk periyodunu İstanbul Yıldız Engelliler 25-20 önde tamamladı. İkinci periyotta da üstünlüğü bırakmayan konuk ekip, soyunma odasına 38-41 önde gitti.

Üçüncü periyotta ise Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelliler, baskısını artırarak farkı eritti. Ev sahibi ekip, son periyoda 56-57 geride girdi. Dördüncü periyodun sonunda ise skora 77-77'lik denge geldi. Uzatmaya giden maçı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelliler 90-83 kazandı. 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Engelliler'in antrenörü Serdar Yılmaz, maçın ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, karşılaşmalar sonunda ilk iki takımın Süper Lig'e çıkacağını anımsatarak, zor ve çok heyecanlı geçen bir karşılaşma olduğunu söyledi.

Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi'ne çıkma iddialarının devam ettiğini ifade eden Yılmaz, hedeflerine ulaşmak için 1 maçlarının kaldığını, onu da kazanmak için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti.