"Gençlik Haftası" tenis turnuvası

"Gençlik Haftası" tenis turnuvası
"Gençlik Haftası" tenis turnuvası
ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen tenis turnuvası sona erdi. Gençlik Haftası etkinlikleri...

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen tenis turnuvası sona erdi. 

Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce organize edilen turnuva GAP Arena tenis kortunda 3 kategoride gerçekleştirildi.

Turnuvayla ilgili bilgi veren antrenör Selçuk Demirkapı, 19 Mayıs etkinlikleri kapsamında 18 yaş altı gençler, 18 yaş üstü erkekler ve kadınlar olmak üzere 3 kategoride 50 sporcunun müsabakalara katıldığını söyledi. 

Katılımcı sayısının kendilerini memnun ettiğini belirten Demirkapı, "Turnuvaya her yaştan ve her meslek grubundan katılımcılar vardı bu da bizi memnun etti. Tenis Şanlıurfa'da son yıllarda rağbet gören ama hızla yaygınlaşan bir spor dalı. Tenisin daha iyi tanınması için Tenis Federasyonu, Gençlik Spor ve  büyükşehir belediyesinin bu konuda daha fazla destek sunması gerekiyor" dedi.

Demirkapı, tesisleşme noktasında da Şanlıurfa'da eksiklikler bulunduğunu aktararak, kentteki yetenekli sporcuların desteklenmesiyle Türkiye çapında ün yapacak yeteneklerin olduğunu söyledi. 

Turnuvada dereceye giren sporculara çeşitli hediyeler verildi.