Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Bozova'da seçimlerde görev alacak kişilere yönelik, "Sandık Kurulu Görevlilerinin Eğitimi" kursu düzenledi

ŞANLIURFA (AA) - Bozova Halk Eğitim Merkezi tarafından seçimlerde görev alacak kişilere yönelik, "Sandık Kurulu Görevlilerinin Eğitimi" kursu düzenledi.

Yüksek Seçim Kurulu yetkilileri, Bozova Çok Amaçlı ve Sinema Salonu'nda düzenlenen kursta, aralarında öğretmen, memur ve çeşitli meslek dallarından yaklaşık 100 kişiye seçimde neler yapılacağıyla ilgili 8 saatilik eğitim verdi.

Eğitimin sonunda "Sandık Görevlisi" andını okuyan kursiyerler, sınava tabi tutuldu. Sınavda başarılı olanlar alacakları sertifikayla seçim mevzuatı doğrultusunda mahalli idareler genel seçiminde, halk oylamasında ve cumhurbaşkanlığı seçiminde oluşturulacak sandık kurullarında görev yapabilecek.

İlçe  Halk Eğitim Müdürü Mehmet Çetiner,  kurum olarak zor görev üstlenecek olan sandık görevlilerinin sıkıntı yaşamaları için kurs düzenlediklerini söyledi.

Kursa ilginin beklenenden fazla olduğuna işaret eden Çetiner, "Kursiyerlerimize seçim günü karşılaşacakları sorunlarla ilgili her türlü bilgi veriliyor. Bu sayede görevlilerin sıkıntı yaşamayacağına inanıyorum" dedi.

Kursiyerlerden Abdulvahap Korkmaz da kursun faydalı geçtiğini belirterek, eğitimi düzenleyenlere teşekkür etti. 

Kursa ilk defa katıldığını belirten Gülsüm Işık ise tür kursların teorikten çok uygulamalı şeklide verilmesi halinde daha fazla yarar sağlayacağına inandığını ifade etti.