Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
ŞANLIURFA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati ve  AK Parti Şanlıurfa milletvekili adayı Yıldız Konal Süslü, Şanlıurfa İnsani...

ŞANLIURFA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nureddin Nebati ve   AK Parti Şanlıurfa milletvekili adayı Yıldız Konal Süslü, Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu'nu ziyaret etti.

Partiden yapılan açıklamaya göre, Nebati ve Süslü, Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem ve platform üyelerini ziyaret ederek, yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Nebati, Şanlıurfalıl bir kısım insanın Suriyeli sığınmacılardan rahatsızlık duyduğunu belirterek, ancak ensar ve muhacir kavramlarının öneminin unutulmaması gerektiğini söyledi.

Türkiye 'de en fazla Suriyeli sığınmacının Şanlıurfa'da bulunduğunu ifade eden Nebati, şunları kaydetti:

"Kent her geçen gün gelişiyor, iş gücü anlamında ileride Suriyelilere ihtiyaç duyulabilir. Şanlıurfalıların bir kısmı rahatsız. İmkanlar biraz daha gelişsin çalıştıracak adam bulamazsınız. Komşu illerimiz tersi, talepte bulunuyor. 'Suriyeli kardeşlerimize iş imkanı verilsin, bizim onlara ihtiyacımız var' diyor. Şanlıurfa da aynı taleple yakın zamanda karşı karşıya kalabilir. Bunun hesabını yapmak lazım, işverenler çalışan bulamıyor. Buna rağmen insanlardan iş talebi alıyoruz."

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gerem ise platform olarak Suriye'ye ve Şanlıurfa'da yaşayan Suriyelilere insani yardımda bulunduklarını belirtti.