Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
ŞANLIURFA (AA) - AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Abdullah Yeşil, seçim çalışmalarını Suruç ilçesinde sürdürdü.Partiden yapılan açıklamaya göre,...

ŞANLIURFA (AA) - AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Abdullah Yeşil, seçim çalışmalarını Suruç ilçesinde sürdürdü.

Partiden yapılan açıklamaya göre, Suruç'takisanayi sitesinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan yol çalışmalarını inceleyen Yeşil, çalışmalarla ilgili bilgi alarak, esnafla sohbet etti.

Girişimleriyle Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin 30 yıldır yapılamayan yolda çalışmalara başlandığını belirten Yeşil, "Sanayi sitesi 22 bin metrekare alana sahip. Bu 22 bin metrekarenin 7 bin metrekaresi Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine, 15 bin metrekaresi de Suruç Belediyesine ait ama sağolsun büyükşehir belediyesi, yolun tamamını yapacak" ifadelerini kullandı.

Yeşil, yolun yapımında kendisine destekte bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç'e de teşekkür etti.

- Kaçar'ın seçim çalışmaları

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Kaçar, Semerkant Derneği Şanlıurfa Temsilciliğini ziyaret etti.

Dernek yetkilileriyle sohbet eden Kaçar, 7 Haziran seçimlerinde AK Parti'ye destek olmalarını istedi.

AK Parti öncesi, 28 Şubat sürecinde kesintisiz eğitim ile imam hatip liselerinin kapatıldığını anımsatan Kaçar, şunları kaydetti:

"Böyle birçok müessese sanki terör yuvasıymış gibi baskınlara uğratıldı. Allah'a hamdolsun biz bu memleketin kalkınmasının, büyümesinin temel faktörünün manevi eğitim olduğunun bilincindeyiz. Onun için böyle müesseselerimizin artmasının ülkemizin geleceğinin güvence altına alınmasıyla eş değer olduğunu da farkındayız."