Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Şanlıurfa Valisi Küçük: "Kent genelinde 4 bin 500 polisimiz 3 bin civarında jandarma ekibimizle bütün noktalarda seçim için tedbirler aldık"

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, genel seçimlerde kent genelinde polis ve jandarmadan oluşan 7 bin 500 kişinin görevlendirildiğini bildirdi.

Vali Küçük, makamında düzenlediği basın toplantısında genel seçimlere ilişkin değerlendirmede bulundu.

Seçimlerin demokrasilerin şöleni olduğunu belirten Küçük, sandık güvenliğinin ülkenin en önemli konuların başında geldiğini ve bu konuda her türlü tedbirin alındığını vurguladı.

Küçük, seçimlerin yargı denetiminde yapıldığını ifade ederek, sandık güvenliği aleyhinde çıkarılan iddiaların ise asılsız olduğuna dikkati çekti.

Seçimde 7 bin 500 güvenlik gücünün görev alacağını bildiren Küçük, şöyle devam etti:

" Türkiye , dünyada seçimi en iyi yapan belkide 15 ülke arasındadır. Kim olursa olsun halkın iradesinin sandığa tecelli etme süreci Türkiye'de başarıyla yapılmıştır. Son bir buçuk yılda üçüncü seçimi yapacağız sanki ilk defa seçime gidiyormuşuz gibi bir hava oluşturuluyor. Yüzlerce seçim yapıldı. Kent genelinde 4 bin 500 polisimiz 3 bin civarında jandarma ekibimizle bütün noktalarda seçim için tedbirler aldık. Seçimin güvenliğini sağlamakla sorumluyuz ancak seçim yargı denetiminde yapılıyor. Bu hususta yargının istekleri neyse onu yerine getireceğiz. Seçimle ilgili çıkan mesnetsiz ve boş seçim sonrası endişelerden kaynaklanmaktadır."