Halfeti'de 10 meslek kursu açıldı

Halfeti'de 10 meslek kursu açıldı
Halfeti'de 10 meslek kursu açıldı
ŞANLIURFA (AA) - Halfeti İlçe Milli Eğitim Müdürü Şevket Kandemir, bu yıl ilçede 10 farklı branşta kurs açtıklarını söyledi.Kandemir, ilçe Halk...

ŞANLIURFA (AA) - Halfeti İlçe Milli Eğitim Müdürü Şevket Kandemir, bu yıl ilçede 10 farklı branşta kurs açtıklarını söyledi.

Kandemir, ilçe Halk Eğitim Merkezi bünyesinde kısa süre önce açılan meslek edindirme kurslarında eğitim gören kursiyerleri ziyaret etti.

Sedef, ahşap oymacılığı, seramik ve bilgisayarında aralarında bulunduğu 10 kursta eğitim verdiklerini belirten Kandemir, kurslara gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade etti.

Kandemir, kursların İŞKUR işbirliğiyle düzenlendiğini vurgulayarak, "Bu kurslarda yapılan ürünlerin el emeği ve göz nuru çalışmalar gerçekten görülmeye değer. Vatandaşlarımız hem boş vakitlerini iyi değerlendiriyor hem de ayrı ayrı mesleklerde kendilerini geliştiriyor. Merkezimizin aktif görev üstlenen personeline de teşekkür ediyorum" dedi.

Talebe göre kurs açtıklarını aktaran Kandemir, mozaik ve seramik biçimlendirme kursları açmak için de girişimlerde bulunduklarını sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  İŞKUR

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim