Harran'da bin 679 kişi halk eğitim kurslarına katıldı

Harran'da bin 679 kişi halk eğitim kurslarına katıldı
Harran'da bin 679 kişi halk eğitim kurslarına katıldı
ŞANLIURFA (AA) - Harran Kaymakamlığınca "Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği Komisyon toplantısı düzenlendi.Kaymakam Temel Ayca...

ŞANLIURFA (AA) - Harran Kaymakamlığınca " Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitim Planlama ve İşbirliği Komisyon toplantısı düzenlendi.

Kaymakam Temel Ayca başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 2014-2015 eğitim ve öğretim yılında yapılan çalışmalar değerlendirildi.

Halk eğitim merkezi bünyesinde açılan kurslara katılımın yüksek olduğunu belirten Ayça, kurs vermek isteyen gönüllülerin listesinin oluşturulup bu kişilerle irtibata geçildiği takdirde daha çok verim alınacağını söyledi.

Gece kursları açmayı planladıklarını belirten Ayca," Geçen yıl 63 kurs açılıldı, 8 kursumuz halen devam etmektedir. Bu kurslara bin 679 kişi katıldı. Bunun 621 kadın , bin 58'i erkek kursiyerden oluştu. Gece kurslarına özellikle bayanların katılımının sağlanması için gerekli çalışmalar yapılacak" dedi.

Harran Belediye Başkanı Mehmet Özyavuz ise, Harran yöresine ait kümbet evleri, kale gibi tarihi bölgelerin halı ve kilimlere motif halinde işlenmesinin yöremizi tanıtma anlamında  ve turizmin geliştirilmesinde faydalı olacağını belirtti.

Toplantıya İlçe Milli Eğitim, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü yetkilileri katıldı.


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  hayat

  ,

  Belediye

  ,

  Kaymakam

  ,

  Erkek

  ,

  Kadın

  ,

  Gece

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim

  ,

  2015