Haşere ile mücadelede "sinek bandı" kullanılacak

Haşere ile mücadelede "sinek bandı" kullanılacak
Haşere ile mücadelede "sinek bandı" kullanılacak
ŞANLIURFA (AA) - Haliliye Belediyesi sivrisinek ve sineklerin üremesini engellemek için sinek bandı sistemini hayata geçiriyor.Belediyeden yapılan...

ŞANLIURFA (AA) - Haliliye Belediyesi sivrisinek ve sineklerin üremesini engellemek için sinek bandı sistemini hayata geçiriyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Temizlik İşleri Müdürlüğünce sivrisinek ve sineklerin üremesini önlemek amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında kentin çeşitli noktalarına sinek bandı konuluyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, halkın yoğun olduğu bölgelere sinek bandı döşeneceğini belirterek, "Geçen yıl da uygulamıştık. Bu ay içerisinde 300 kilometre bandı inşallah döşeyeceğiz" dedi.

Sivrisinek ve karasinekle en etkin uygulamalardan biri olarak görülen yeni çalışmanın, 32 mahallede uygulanacağını ifade eden Demirkol,  merkez mahallelerin tamamlanmasının ardından, kırsal mahallelere de bant konulacağını söyledi.

Demirkol, teknolojinin tüm imkanlarını kullanmaya çalıştıklarını vurgulayarak şunları kaydetti:

"Temizlik İşleri Müdürlüğümüz, Haliliye'nin Türkiyen'nin en temiz ilçesi olması için filomuza kattığımız 82 yeni aracımızla birlikte gece, gündüz demeden çalışıyor. Aynı zamanda ilaçlama kısmında yine müdürlüğümüz, temizlikte nasıl Urfa'nın tanımadığı, tanışmadığı araçları getirmişsek şimdi yine yeni uygulamalar getiriyoruz. Teknolojinin en son imkanlarını kullanıyoruz. Haliliye bölgesinde haşereyle, sinekle mücadele için elimizden geleni yapıyoruz."


    ETİKETLER:

    Belediye

    ,

    Gece