HRÜ'de yaz okulu açılıdı

HRÜ'de yaz okulu açılıdı
HRÜ'de yaz okulu açılıdı
ŞANLIURFA (AA) - Harran Üniversitesi (HRÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü'nde yaz okulu açıldı.Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Akan,...

ŞANLIURFA (AA) - Harran Üniversitesi (HRÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü'nde yaz okulu açıldı.

Biyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Akan, yaptığı açıklamada, söz konusu bölümün 20 kişilik akademisyen kadrosuyla bölgenin en önemli bölümlerinden biri olduğunu söyledi.

Bazı derslerden geçemeyen öğrenciler için yaz okulu açtıklarını ifade eden Akan,  Türkiye 'nin farklı üniversitelerinden çok sayıda öğrencinin dersleri yaz okulu imkanıyla tamamlayabildiğini belirtti.

Akan, kurslara katılımın yoğun olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Bölümümüzde ekolojiden, biyokimyaya kadar çok sayıda dersler açıldı. Yaz okulunda öğrenciler en fazla 3 ders alabiliyor ve yaklaşık bir buçuk ay devam ediyor. Hızlandırılmış bir programla konular eksiksiz işleniyor.  Önemli etkinliklerimiz arasında uzak şehirlerden gelen öğrencilere ev sahipliği yaparak şehrimizin tarihi ve turistik mekanlarını da tanıtmaktır. Bu kursun aynı zamanda Türkiye'nin doğusu ve batısı arasında bir kardeşlik ve hoşgörüye de dönüştüğünü görebiliyoruz."

Akan, LYS'de öğrencilerin Harran Üniversitesi Biyoloji Bölümünü tercih etmelerini önerdi. 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  LYS

  ,

  Edebiyat

  ,

  Biyoloji

  ,

  ders

  ,

  Uzak