"İbrahim'den Nuh'a Urfa-Cizre Bisiklet Turu" başladı

"İbrahim'den Nuh'a Urfa-Cizre Bisiklet Turu" başladı
"İbrahim'den Nuh'a Urfa-Cizre Bisiklet Turu" başladı
- Nevruz kutlamaları kapsamında farklı illerden gelerek Şanlıurfa'da buluşan bisikletçiler, Cizre'ye ulaşmak için yola çıktı

ŞANLIURFA  (AA) - Şanlıurfa'dan, Nevruz kutlamaları kapsamında "İbrahim'den Nuh'a Urfa-Cizre Bisiklet Turu"na katılan bisikletçiler, Şırnak'ın Cizre ilçesine hareket etti.

Türkiye 'yi Pedallıyorum Bisiklet Grubu ile Batman Turizm Derneği organizasyonuyla gerçekleştirilen tur kapsamında aralarında kadınlarında bulunduğu 10 ilden 10 bisikletçi, tarihi Balıklıgöl Yerleşkesi'nde bir araya geldi.

Grup temsilcisi Cengiz Yargıç, Şanlıurfa'nın Hz. İbrahim, Cizre'nin ise Hz. Nuh peygamberin memleketi olduğunu anımsattı.

Bölgede barış ve kardeşlik mesajı verebilmek amacıyla etkinliği düzenlediklerini belirten Yargıç, "Hedefimiz çözüm süreci ile bölgede artan barışı, kardeşliği ve huzuru ülkeye duyurmaktır. Bu bölge artık olumsuzluklarla anılmıyor. Bu amaçla Hz. İbrahim peygamberin memleketi Şanlıurfa'dan Nuh peygamberin memleketi Cizre'ye uzanacak bisiklet turuna başlıyoruz. Etkinliğimiz 5 gün sürecek" dedi.

Bisikletçiler bir sonraki durakları olan Viranşehir'e doğru hareket etti.