İHH Suriyeli yetimleri sevindirdi

İHH Suriyeli yetimleri sevindirdi
İHH Suriyeli yetimleri sevindirdi
- İHH İnsani Yardım Vakfı ve Said Yardım Derneği tarafından "Suriye Yetim Sevindirme" etkinliği düzenlendi

ŞANLIURFA (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı ve Said Yardım Derneği tarafından Suriyeli yetim çocuklara yönelik " Suriye Yetim Sevindirme" etkinliği düzenlendi.

İHH Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atilla, Eyyübiye Çamlık Düğün Salonunda düzenlenen etkinlikte, İHH olarak Suriye'deki savaşın başlamasından bu yana Suriye ve  Türkiye 'deki Suriyeli yetimlere sahip çıkmaya çalıştıklarını söyledi.

Güçlerinin yetmediği durumlarda takviye aldıklarını, bugün de Said Yardım Derneği'nin sağladığı yardımlarla Suriyeli yetimleri sevindirdiklerini belirten Atilla, tüm dernek yetkililerine teşekkür etti.

Said Yardım Derneği Başkanı Abu Abdurrahman ise Türkiye ve Türk halkına Suriyeli vatandaşlara yaptıkları yardımlar dolayısıyla teşekkür etti.

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük de Suriyeli vatandaşların ülkelerine terkederek Türkiye'ye sığınmak zorunda kaldıklarını belirterek, tüm Suriyelilerin başlarının tacı olduğunu ifade etti.

Palyaçolar eşliğinde eğlenen ve ardından yemek ikram edilen Suriyeli 100 yetim çocuğa kişi başına 300 dolar ve oyuncak dağıtımının ardından etkinlik sona erdi.

Törene, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci ile Suriyeliler katıldı.