İHH'den Suriyeli sığınmacılara ekmek yardımı

İHH'den Suriyeli sığınmacılara ekmek yardımı
İHH'den Suriyeli sığınmacılara ekmek yardımı
- Sığınmacılara, "Suriye usulü" ekmek dağıtan vakıf gönülleri, vakıfca hazırlanan gıda kolilerini de ihtiyaç sahibi Suriyelilere ulaştırıyor

ŞANLIURFA (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Şanlıurfa Temsilciliğince Suriyeli sığınmacılara iki ayda bir milyon ekmek dağıtıldı.

Yardımlar gönüllüler tarafından Yenice, Hayati Harrani, Eyyüp Peygamber, Sancaktar, Arap Meydanı, Yakubiye, Süleymaniye, Bağlarbaşı ve Bamyasuyu Mahallelerindeki noktalardan sığınmacılara ulaştırılıyor.

Vakfın Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atila, gazetecilere yaptığı açıklamada, yardıma muhtaç insanların umudu olmaya devam ettiklerini söyledi.

Sığınmacıların ekmek ihtiyacının had safhada olduğunu vurgulayan Atila, bunun üzerine proje hazırladıklarını ve misafirlere ekmek dağıttıklarını belirtti.

Katkılarından dolayı hayırseverlere teşekkür eden Atila, şunları kaydetti:

"Suriyeli kardeşlerimize 2 ayda bir milyon ekmek dağıttık. Suriye usulü ekmeklerimizi günlük fırından alıp mahallelerde oluşturduğumuz noktalarda kart sistemiyle dağıtıyoruz. Muhacirler bundan son derece memnun. Proje artık son aşamasına geldi. Kaynak bulmamız halinde bu projemizi sürdüreceğiz."

- Bazı ailelere ev kiralandı

İHH olarak her ay 5 bin aileye gıda kolisi, mama, battaniye, hijyen paketi, çocuk bezi ve hurma gibi yardımlar da yaptıklarını belirten Atila, "Sokakta kalan çok sayıda aileye ev kiraladık. Bazı hastaların tedavi masraflarına yardımcı oluyoruz" dedi.