Japon heyet, Şanlıurfa'da incelemelerde bulundu

Japon heyet, Şanlıurfa'da incelemelerde bulundu
Japon heyet, Şanlıurfa'da incelemelerde bulundu
ŞANLIURFA (AA) - Japon Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) heyeti, Şanlıurfa'daki tarıma dayalı sanayi alanlarında incelemelerde bulundu.JICA ekip...

ŞANLIURFA (AA) - Japon Uluslararası İşbirliği Ajansı (JICA) heyeti, Şanlıurfa'daki tarıma dayalı sanayi alanlarında incelemelerde bulundu.

JICA ekip lideri Tomochika Motomura, koordinatörü Takafumi Ueda, JICA Türkiye Ofisi Temsilcisi Emin Özdamar ve beraberindekiler, Karacadağ Kalkınma Ajansı ile ortak yürütülecek Teknik İşbirliği Projesi kapsamında tarıma dayalı sanayi sektöründe kapasitenin geliştirilmesi amacıyla Şanlıurfa'da incelemelerde bulundu.

JICA heyeti, bu kapsamda Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya'yı ziyaret etti, kentin tarım potansiyeline ilişkin bilgi aldı.

Kaya, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Şanlıurfa'nın kalkınmasına katkı sağlamak için uluslararası her türlü işbirliğine hazır olduklarını vurguladı.

Şehrin verimli topraklara sahip olduğunu anlatan Kaya, dünyanın en kaliteli makarnalık buğdayının Şanlıurfa'da yetiştiğine dikkati çekti.

Motomura da bölgenin tarıma dayalı sanayi alanındaki mevcut durumunu görerek ona göre ihtiyaç analizi  yapmak için incelemelerde bulunduklarını aktardı.

Diyarbakır ve Gaziantep 'teki tarım kuruluşlarını da ziyaret ettiklerini anlatan Motomura, bölgede ilerleyen tarihte daha kapsamlı ziyaret gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.