Kadın Kültür Merkeziyle hayallerine kavuştu

Kadın Kültür Merkeziyle hayallerine kavuştu
Kadın Kültür Merkeziyle hayallerine kavuştu
ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ne ait Kadın Kültür Merkezlerinde resme olan yeteneğini fark edilen Fidan Kaya, girdiği Güzel...

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ne ait Kadın Kültür Merkezlerinde resme olan yeteneğini fark edilen Fidan Kaya, girdiği Güzel Sanatlar Lisesi sınavında birinci oldu. 

Arkadaşlarının tavsiyesiyle Hayati Harrani Kadın Kültür ve Destek Merkezi'ndeki kurslara katılan Fidan Güzel'in (16), resme olan yeteneğini keşfeden görevliler onu resim bölümüne yönlendirdi. 

Resim iş bölümünde 6 ay usta eğiticilerin verdiği derslere katılan Kaya program sonunda sertifika alarak mezun oldu. Şanlıurfa Güzel Sanatlar Lisesi tarafından açılan resim yeteneği sınavına giren Kaya, sınav sonucunda birinci olarak okula kayıt yaptırmaya hak kazandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Fidan Kaya, resim yapmayı çok sevdiğini ancak gerekli ortam ve malzeme olmadığından bu hobisini geliştiremediğini söyledi.

Arkadaşlarının önerisiyle başladığı kadın kültür merkezi sayesinde hayatında büyük farklılıklar olduğunu anlatan Kaya, "Kadın Kültür Merkezine başlamam benim için dönüm noktasıydı, öğretmenlerimin katkısıyla resim yapmayı öğrenerek Güzel Sanatlar Lisesi mülakatında birinci oldum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim" dedi. 

Kadın Destek Merkezi öğretmeni Ferhat Özdemir ise, Kaya'nın çok yetenekli olduğunu belirterek, öğrencilerinin başarılarının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.