Kanaryalarını da yanında getirdi

Kanaryalarını da yanında getirdi
Kanaryalarını da yanında getirdi
- Haseke kentine bağlı Rasulayn bölgesindeki çatışmalardan kaçan Suriyeli kadın, Türkiye'ye 9 kanaryasıyla sığındı - Sığınmacılardan Mahmud: - "Yanıma sadece elbiselerimi ve kuşlarımı aldım. Başka bir şey getirmeye imkanım olmadı"

ŞANLIURFA (AA) - Haseke kentine bağlı Rasulayn bölgesinde devam eden çatışmalardan kaçan Suriyeli Şaha el-Mahmud, "güvenli liman " olarak gördüğü  Türkiye 'ye vazgeçemediği kanaryalarıyla sığındı.

Ülkelerindeki çatışmalardan kaçan Suriyeliler, Akçakale ilçesinin Kepezli Mahallesi'ndeki sınır hattından Türkiye'ye kontrollü şekilde alınıyor.

Aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu sığınmacıların kimisi beraberinde taşıyabildikleri kadar erzak ve kıyafet getirirken, kimileri ise vazgeçemediği evcil hayvanlarını Suriye'de bırakmadı.

Sığınmacılardan Şaha el-Mahmud da Türkiye'ye ufak bir çantada bir kaç elbisenin yanı sıra vazgeçemediği 9 kanaryasıyla sığındı.

Kuşların bulunduğu kafesi elinden bırakmayan Mahmud, "Yanıma sadece elbiselerimi ve kuşlarımı aldım. Başka bir şey getirmeye imkanım olmadı. Canımızı kurtarmaya çalıştık. Çok şükür Türkiye bizi kabul etti" şeklinde konuştu. 

Mahmud, kendilerine kucak açan Türk yetkililere teşekkür ederek, ülkelerindeki savaşın biran önce bitmesini ve evlerine kavuşmayı istediklerini kaydetti.


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  Türkiye

  ,

  Kadın

  ,

  Liman

  ,

  Akçakale