Karacadağ Kalkınma Ajansı 28 milyon lira hibe verecek

Karacadağ Kalkınma Ajansı 28 milyon lira hibe verecek
Karacadağ Kalkınma Ajansı 28 milyon lira hibe verecek
ŞANLIURFA (AA) - Karacağ Kalkınma Ajansı, 2015 Mali Destek Programları kapsamında 4 başlıkta hazırlanacak projelere 28 milyon lira hibe...

ŞANLIURFA (AA) - Karacağ Kalkınma Ajansı, 2015 Mali Destek Programları kapsamında 4 başlıkta hazırlanacak projelere 28 milyon lira hibe verecek.

Ajanstan yapılan açıklamaya göre, ajansın yönetim kurulu toplantısı,  Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İlhan Karakoyun, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Eyyüp Sabri Ertekin, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya'nın katılımıyla Şanlıurfa'da gerçekleştirildi.

Ajansın 2014 faaliyetiyle devam eden projelerin değerlendirildiği toplantıda, 2015'te yürütülmesi planlanan çalışmalara ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu.

Mali Destek Programları çerçevesinde 4 başlıkta hazırlanacak projelere 28 milyon lira hibe verileceği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu programların öne çıkan başlıkları ise KOBİ, yenilenebilir enerji, turizm ve kentsel alt yapılara yönelik olacak. Bu programlarla, bölge planında belirtilen amaç ve önceliklerle uyumlu olarak bölgemizde imalat sanayi, turizm ve yenilenebilir enerji sektörlerindeki KOBİ'leri geliştirerek yeni istihdam olanakları oluşturmak ve 'büyükşehir' statüsüyle yeni  gelişme ivmesi kazanan Diyarbakır ve Şanlıurfa'da sanayi, turizm ve kentsel altyapıyı iyileştirmek amaçlanmaktadır."

Açıklamada, destek verilecek programların detaylarına ilişkin ocakta Diyarbakır ve Şanlıurfa'da bilgilendirme toplantıları düzenleneceği aktarıldı.