Karaciğeriyle hayat verecek

Karaciğeriyle hayat verecek
Karaciğeriyle hayat verecek
- Şanlıurfa'da beyin ölümü gerçekleşen 96 yaşındaki bir kişiden karaciğer, Malatya'daki bir hastaya nakledilecek

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'da geçirdiği beyin kanaması sonucu beyin ölümü gerçekleşen hastadan alınan karaciğer, Malatya'daki bir hastaya umut oldu.

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Yoğun Bakım ünitesinde tedavi gören 96 yaşındaki L.Ö'nün beyin ölümünün gerçekleştiği doktorlar tarafından hasta yakınlarına bildirildi.

Hastanenin organ bağış birimi görevlileriyle görüşen hasta yakınları, yaşlı kadının karaciğerini bağışlamak istedi. Onayın ardından hastaneye ambulans helikopterle gelen Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrahi uzmanlarından Yrd. Doç. Dr. Fatih Özdemir ve ekibi, başarılı bir operasyonla kadının karaciğerini aldı.

Organ, ambulans helikopterle Malatya'da bir hastaya nakledilmek üzere gönderildi.

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Fahri Pehlivan, duyarlı davranışlardan dolayı aileye teşekkür ederek, şunları söyledi:

"Acılar içindeki bir ailenin sağduyulu davranabilmesi gerçekten çok büyük bir erdem. Başka insanlara umut, hayat olmak için çalışıyoruz. Bu başarıların en güzel sonucu da hayata tutunan kurtulan insanlar oluyor. Onları gürünce tüm yorgunluğumuzu, bütün çektiğimiz sıkıntıları unutuyoruz. Hastane olarak merhuma Allah'tan rahmet, organ bağışında bulunan ailesine de bu örnek davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum."