Kilis'teki çatışma

Kilis'teki çatışma
Kilis'teki çatışma
- Şehit er Yusuf Beylem'in Şanlıurfa'daki baba evine acı haber ulaştırıldı

ŞANLIURFA (AA) - Kilis'te,  Suriye tarafından Türkiye 'ye geçmeye çalışan kaçakçı grubunun güvenlik güçlerine ateş açması sonucu şehit olan er Yusuf Beylem'in Akçakale ilçesindeki evinde yas var.

Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat, beraberinde  2. Hudut Tabur Komutanı Piyade Binbaşı Gürkan Işıl, Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Cem Yılmaz ve Emniyet Müdürü Mahmut Çetin ile şehit Beylem'in Gündaş Mahallesi'ndeki yakınlarını ziyaret ederek, acı haberi paylaştı.

Haberi alan Beylem'in yakınları üzüntü yaşarken, 112 Acil Servis ekipleri ambulansla evin önünde hazır bekletildi.

Amca Ali Beylem, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yusuf'un mayıs ayında askere gittiğini ve dağıtım iznine gelmeden Kilis'teki birliğine teslim olduğunu, anne ve babasının daha sonra kendisini ziyaret ettiğini söyledi.

Yeğenine 3 gündür telefon açtığını ancak bir türlü ulaşamadığını anlatan amca Beylem, 9 çocuklu ailenin dördüncü çocuğu olan Yusuf'un bekar olduğunu belirtti.

Bu arada şehit erin babasının, Gaziantep'te rahatsız olan amcasının yanında olduğu, acı haberin kendisine telefonla bildirildiği öğrenildi.