KPSS'de usülsüzlük soruşturması

KPSS'de usülsüzlük soruşturması
KPSS'de usülsüzlük soruşturması
- Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Çoşkun: "Soru çalarak bir yerlerden soru elde ederek büyük bir emek hırsızlığı, hak gasbı elde edilmişse bunun ne vicdani, ne insani nede İslami bir yere sığdırabilme imkanımız vardır"

ŞANLIURFA (AA) -  Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Çoşkun, 2010 yılı Kamu Personel  Seçme Sınavı'ndaki (KPSS) usulsüzlükler yapıldığı iddialarına ilişkin bu durumun doğru olması halinde insanların haklarının gasp edildiğini söyledi.  

Çoşkun, yaptığı açıklamada, KPSS'nin herkesin eşit şartlarda yarışması için geliştirildiğini anımsatarak, iddialardaki gibi soru temini yapıldığı taktirde diğer insanların haklarının ellerinden alındığını savundu. 

Adaletin biran önce yerini bulacağına ve suçluların gerekli cezaları alacağına inandıklarını aktaran Çoşkun, şunları kaydetti:

"Soru çalarak bir yerlerden soru elde ederek büyük bir emek hırsızlığı, hak gasbı elde edilmişse bunun ne vicdani, ne insani nede İslami bir yere sığdırabilme imkanımız vardır. O yüzden adalet bu tür yanlış yollara sapanlara gereğini yapacaktır. Hak gasbına uğramış olan insanların hakları nasıl ödenecek bilemiyorum, vicdani olarak çok rahatsız edici bir durum.'' 

Çoşkun, adaletin biran önce yerini bulacağını ve suçlular hakkında gereğinin gecikilmeden yapılacağına olan inancını dile getirdi. 


  ETİKETLER:

  KPSS

  ,

  Şanlıurfa

  ,

  Kamu

  ,

  personel

  ,

  adalet

  ,

  eğitim