Kuran kursunu başarıyla tamamlayanlara bisiklet hediye edildi

Kuran kursunu başarıyla tamamlayanlara bisiklet hediye edildi
Kuran kursunu başarıyla tamamlayanlara bisiklet hediye edildi
ŞANLIURFA (AA) - Akçakale ilçesinde, yaz dönemi Kuran kursunda başarılı olan öğrencilere bisiklet ve çeşitli hediyeler verildi.Merkez Yeni...

ŞANLIURFA (AA) - Akçakale ilçesinde, yaz dönemi Kuran kursunda başarılı olan öğrencilere bisiklet ve çeşitli hediyeler verildi.

Merkez Yeni Cami İmamı Salih Tökü nezaretinde yaklaşık 2 ay devam eden ve 60 öğrencinin katıldığı yaz Kuran kursunun tamamlanması nedeniyle cami cemaatin de katılımıyla mezuniyet töreni düzenlendi.

Törende kursu başarıyla tamamlayan 60 öğrenci arasında yapılan yarışmada dereceye giren 7 öğrenciye hayırsever vatandaşlar tarafından temin edilen bisikletler, Kaymakam Eyüp Fırat, Belediye Başkanı Abdulhakim Ayhan ve İlçe Müftüsü Hüseyin Ortaç tarafından teslim edildi.

Törende konuşan Kaymakam Fırat, bir büyüğün dediği gibi bir camide namaz kılınırken arkada  çocuk sesinin gelmemesinin camide bir eksiklik olduğunu belirterek, çocukları camiye alıştırmak gerektiğini söyledi.

Fırat, kursta emeği bulunan tüm imamlara, hayırsever vatandaşlara ve öğrenciler ile velilerine de teşekkür etti.

Ortaç ise bu yıl ilçe merkez ve kırsaldaki tüm mahallelerde düzenlenen Kuran kurslarına yüzde 60 gibi bir artış yaşandığını belirterek, yaklaşık 4 bin 300 öğrencinin eğitim dini eğitim aldığını kaydetti.

Törende ayrıca kursa katılan tüm öğrencilere kaymakamlık tarafından çeşitli hediyeler dağıtıldı.