Kutsal mekanlarda YGS yoğunluğu

Kutsal mekanlarda YGS yoğunluğu
Kutsal mekanlarda YGS yoğunluğu
- Şanlıurfa'da YGS'ye katılacak öğrenciler ve aileleri, Balıklıgöl başta olmak üzere kutsal mekanları ziyaret edip dua etti

ŞANLIURFA (AA) - İnanç turizminin önemli merkezlerinden Şanlıurfa'da Yükseköğretime Geçiş Sınavı'na (YGS) katılacak bazı öğrenciler, aileleriyle tarihi Balıklıgöl yerleşkesini ziyaret etti. 

Yerleşkedeki Hz. İbrahim'in ateşe atıldığı rivayet edilen Balıklıgöl'ü ve doğduğu makamı ziyaret eden öğrenci ve veliler, burada namaz kılıp dua etti. Yerleşkedeki Aynzeliha Gölü'nde tekneyle gezen öğrenciler, yarın yapılacak sınav stresini atmaya çalıştı.

Hazreti Eyyüp'ün çile çektiği yer olarak rivayet edilen mağarayı da gezen ziyaretçiler, sınavın iyi geçmesi için dua etti.

Öğrencilerden Hasan Bulut, yıl içinde sınava iyi hazırlandığını belirterek, heyecanlı olduğunu ifade etti. Bütün öğrencilerin sınavının iyi geçmesini dileyen Bulut, en büyük isteğinin güzel bir bölüme yerleşmek olduğunu kaydetti.

Fatma Kahraman da iki çocuğunun sınava gireceğini ve başarılı olmaları için kutsal mekanları ziyaret ettiğini söyledi.

Öte yandan hafta sonu tatilini ve güzel havayı fırsat bilen çevre illerdeki bazı vatandaşlarda Balıklıgöl'e akın etti. Kimi vatandaşlar, göldeki balıklara yem atarken, kimisi de parklarda dinlendi.