Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Şanlıurfaspor Teknik Direktörü Arslan: "Belki de sezonun en kritik maçını kazandığımız için mutluyum" - Boluspor Teknik Direktörü Erginer: ''Sonuçta mağlup olduk ve ilk yarıyı da kötü bitirdik. Bu takımın teknik direktörü olarak benim de sorumluluklarım var. Yönetimle oturup konuşacağız ve ne gerekiyorsa yapacağız''

ŞANLIURFA (AA) - PTT 1. Lig'de sahasında Boluspor'u 2-1 mağlup eden Şanlıurfaspor'un Teknik Direktörü Cihat Arslan "Belki de sezonun en kritik maçını kazandığımız için mutluyum" dedi.

Arslan, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, zor bir maç olacağını bildiklerini ancak ilk golü yemelerine rağmen maçı kazandıkları için mutlu olduklarını söyledi.

Maçın başında buldukları pozisyonları gole çevirmeleri durumunda futbolcuların daha iyi bir oyun  ortaya koyacaklarına inandığını ifade eden Arslan, şunları kaydetti:

"İlk yarı bulduğumuz pozisyonları gole çevirebilsek özgüvenimiz daha da artacaktı. Şükürler olsun takım golü yese de maçı istedi ve çevirmesini bildi. Galip duruma geçtikten sonra orta sahayı kalabalıklaştırıp oyunu önde tutmaya çalıştık ancak futbolcularım istemeden biraz geriye yaslandı. Bu nedenle de son dakikalarda Boluspor üzerimize daha fazla geldi. Belki de sezonun en kritik maçını kazandığımız için mutluyum. Sezona ilk yarıda 26 puanı hedeflemiştik, bunun çok daha fazlasını yapacak fırsatlar bulmamıza rağmen değerlendiremediğimiz için üzgünüm. Yönetim ile oturup konuşacağız ve gidecek alınacak futbolcuları belirleyeceğiz. Transferi bitirdikten sonra önümüze daha rahat bakacağımızı düşünüyorum. Ben bütün futbolcularımı sezonun ilk yarısındaki mücadeleleri için teşekkür ediyorum" 

- Boluspor cephesi

Boluspor Teknik Direktörü Reha Erginer ise maça galibiyet için çıktıklarını ancak bunu başaramadıkları için üzgün olduğunu söyledi.

Son 3 haftada galip gelemediklerini ifade eden Erginer, "Maçın geneline baktığımız zaman galip gelecek pozisyonlar da bulduk ancak bunları değerlendiremedik. Deplasmanda bulduğunuz pozisyonları değerlendiremezseniz böyle sıkıntılar yaşarsınız. Biz de bu sıkıntıyı fazlasıyla bugün yaşadık. Golleri atabilsek maçın seyri daha da değişebilirdi. Sonuçta mağlup olduk ve ilk yarıyı da kötü bitirdik. Bu takımın teknik direktörü olarak benim de sorumluluklarım var. Yönetimle oturup konuşacağız ve ne gerekiyorsa yapacağız'' diye konuştu.