Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Şanlıurfaspor Teknik Direktörü Özköylü: "Takımımız olağanüstü işler yaptı, keyif veren bir mücadele örneği gösterdi" - Bucaspor Teknik Direktörü Eriş: "Bu farklı skorda tüm oyuncuların sorumlu olduğunu düşünüyorum"

ŞANLIURFA (AA) - PTT 1. Lig ekiplerinden Şanlıurfaspor'un teknik direktörü Osman Özköylü, 4-0 kazandıkları Bucaspor maçına ilişkin, "Takımımız olağanüstü işler yaptı, keyif veren bir mücadele örneği gösterdi" dedi.

Özköylü, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Samsunspor ve Adana Demirspor maçlarında istedikleri sonuçları alamadıklarını, Bucaspor maçına da bunun moral bozukluğuyla hazırlandıklarını söyledi.

Bütün olumsuzluklara rağmen futbolcuların ellerinden geleni sahaya yansıttığını ifade eden Özköylü, şöyle konuştu:

"Kaybedilecek her puan bizi hedefimizden uzaklaştıracak. Bunun stresini yaşıyoruz. Öncelikli hedefimiz play-off'a kalmak olacaktır. Maçın ilk 30 dakikası mükemmele yakın oyun oynadık. Takımımız olağanüstü işler yaptı, keyif veren bir mücadele örneği gösterdi. Havanın da etkisiyle ilk golden sonra oyun anlayışımızın dışına çıktık. Biz bunu istemiyoruz ama oyuncularımızın geçmişten gelen bir alışkanlığı var. Bunu değiştirmeye çalışıyoruz. Maçın kırılma anı rakip oyuncunun gördüğü kırmızı kart oldu. Bundan sonra daha rahat oynayarak golleri bulduk."

- Sıcak hava tepkisi

Maçın sıcak havada oynatılmasına tepki gösteren Özköylü, "Bu maçları bu sıcakta oynatan federasyon yetkililerini kınıyorum. Şanlıurfa Türkiye 'nin en sıcak kentlerinden biri. Lütfen bir daha planlama yaparken bunu dikkate alırlarsa daha iyi olur. Burada insan sağlığı söz konusu. Birisinin başına bir şey gelebilir. Çünkü bu sıcakta aşırı efor sarf etmek çok tehlikelidir" ifadelerini kullandı.

- Bucaspor cephesi

Bucaspor Teknik Direktörü Levent Eriş de bulundukları konum itibarıyla Şanlıurfaspor ile yarışacak durumda olmadıklarını söyledi.

Maçtan puan alınması halinde takımda morallerin düzeleceğini vurgulayan Eriş, şunları kaydetti:

"Bu takım Orduspor'dan sonra ligin en fazla gol yiyen takımı. Biz de doğal olarak buna engel olmaya çalıştık. İlk yarıya bakarsak, biraz dengeli geçti diyebiliriz. Hatta bulduğumuz bir iki pozisyon vardı. Onları değerlendirebilseydik skora farklılık getirebilirdik. Mağlup olmayı engeller miydi bu da tartışılır. Bundan sonraki maçlarımız belki de ligde kalışımızı ilan edecek. Çok basit goller yedik ama bunu sadece defans oyuncularına mal etmemek gerek. Bu farklı skorda tüm oyuncuların sorumlu olduğunu düşünüyorum. Biz bu işten alnımızın akıyla sıyrılmayı düşünüyoruz. Önemli olan bu süreçten sonra iç sahada maçlarımızı kazanmak olacaktır."