Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Şanlıurfaspor Teknik Direktörü Dağ: - "Takımımla sadece 2 gün çalışabildim. Bu iki günde benim fizik olarak bir katkım olmadı, sadece zihinsel ve mental olarak takımı maça hazırladım" - Giresunspor Teknik Direktörü Yılmaz: - "İlk yarı Şanlıurfaspor bize göre biraz daha etkiliydi ama ikinci yarıda biz daha fazla atak yaptık"

ŞANLIURFA (AA) - PTT 1. Lig 'de sahasında Giresunspor'u 1-0 mağlup eden Şanlıurfaspor'un teknik direktörü Hüseyin Dağ, kısa bir süre önce takımın başına geçtiğini ve sahaya en iyi kadroyu çıkarmaya çalıştığını söyledi.

GAP Arena Stadı'nda oynanan karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Dağ, alınan 3 puanın küçümsenmemesi gerektiğini çünkü rakiplerinin güçlü bir takım olduğunu belirtti.

Bugün oynanan futbolu kendisinin de beğenmediğini itiraf eden Dağ, şöyle konuştu:

"Oynadığımız futbol çok iyi değildi. İç sahada olmamıza rağmen mahkum oynadık, geri yaslandık ve topu ileriye taşıyamadık. Ben mazeretlere sığınmıyorum, zamanla futbolcularım fiziksel anlamda iyi olurlarsa topu da ileri taşırlar, yardıma da giderler. Şampiyonluğa oynuyorsak bunu yapmamamız lazım ve ben bunu kabul ediyorum. Ancak bunları çalışarak ve güvenimizi kazanarak başarabiliriz. Takımımla sadece 2 gün çalışabildim. Bu iki günde benim fizik olarak bir katkım olmadı. Sadece zihinsel ve mental olarak takımı maça hazırladım ve doğru bir kadroyu sahaya sürmeye çalıştım."

 

- Giresunspor cephesi

 Giresunspor Teknik Direktörü Sefer Yılmaz ise Şanlıurfaspor'u aldığı galibiyetten dolayı tebrik etti.

Şanlıurfaspor'un maça golle başladığını ifade eden Yılmaz, "Rakibimiz 4 haftadır galip gelememenin psikolojisiyle golü bulunca bunu korumaya çalıştı. İlk yarı Şanlıurfaspor bize göre biraz daha etkiliydi ama ikinci yarıda biz daha fazla atak yapmaya başladık, golü de bulabilirdik ancak bulamadık çok üzgünüz" dedi.

Yılmaz, sıcak havanın oyuncuların performansını olumsuz etkilediğini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Futbol

  ,

  PTT 1. Lig

  ,

  Bugün

  ,

  Lig

  ,

  mahkum

  ,

  sıcak