Maliye çalışanları taleplerini iletti

Maliye çalışanları taleplerini iletti
Maliye çalışanları taleplerini iletti
- Büro Memur-Sen Yönetim Kurulu üyesi Bulut: "Maliye çalışanlarına yapılan adaletsizliğin, haksız uygulamaların giderilmesini istiyoruz"

ŞANLIURFA (AA) - Büro Memur Sen Şanlıurfa Şubesi yönetim kurulu üyesi Muhuttin Bulut, maliye çalışanlarının uğradığını iddia ettiği hak kayıplarının verilmesini beklediklerini söyledi.

Bulut ve beraberindeki sendika üyeleri, Vergi Haftası dolayısıyla maliye önünde bir araya gelerek sorun ve taleplerine ilişkin basın açıklaması yaptı.

Sendika adına açıklama yapan Bulut, haftayı farklı etkinliklerle kutlamak istediklerini ancak Maliye Bakanlığı çalışanlarının uğradığını savunduğu hak kayıpları ve verilmeyen hakları nedeniyle basın açıklaması yapma gereği duyduklarını belirtti.

Verginin önemine değinen Bulut, milyarlarca vergiyi tahsil eden maliye çalışanlarını ise emeklerinin karşılığını alamadığını öne sürdü.

Bulut, kimseden haksız bir uygulama istemediklerini sadece emeklerinin karşılığını istediklerini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Maliye çalışanlarına yapılan adaletsizliğin, haksız uygulamaların giderilmesini istiyoruz. Çalışma verimliliğinin ve moral motivasyonun arttırılması için personelin mali ve özlük haklarında iyileştirme yapılmalı, belirteceğimiz talepler bir an önce dikkate alınmalıdır. Gelir uzmanlığı ve defterdarlık uzmanlığı özel sınavları yeniden açılmalı. Sınavlar bir defaya mahsus olarak değil, ihtiyaç duyulduğunda açılabilmesi için gerekli yasal düzenlemeler yapılmalıdır. Tüm birimlerde fazla mesai yapan çalışanlara fazla mesai ücreti ödenmelidir. Mali hizmetler sınıfı oluşturularak, genel müdürden yardımcı hizmetliye kadar tüm personelin ek göstergeleri yeniden düzenlemelidir."

Sıkıntılarının giderilmesinin  kurum için ekstra bir külfet getirmediğini ifade eden Bulut, taleplerinin yerine getirilmesi halinde maliye çalışanlarının ülke ekonomisine daha fazla katkıda bulunacağına inandıklarını sözlerine ekledi.