MHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya:

MHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya:
MHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya:
- "Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye'nin çimentosu demektir"

ŞANLIURFA (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Atila Kaya, partilerinin "Türkiye'nin çimentosu" olduğunu söyledi.

Kaya, DSİ Konferans Salonu'nda düzenlenen partisinin olağan kongresinde, dört eski bakan hakkında TBMM Genel Kurulu'nda yapılan oylamada AK Parti 'nin hiç beklemediği "ret" oyları ile karşılaştığını, bu oyu verenlerin "vicdan sahibi" olduğunu söyledi.

AK Parti'nin iktidar olduğu 2002 yılında halka verdiği hiçbir vaadi yerine getirmediğini ileri süren Kaya, ülkenin yolsuzluk, iktidarsızlık ve ekonomik sıkıntılarla sürekli boğuştuğunu savundu.

Haziran ayında yapılacak genel seçimlere iktidar olma hedefiyle hazırlandıklarını belirten Kaya, şöyle konuştu:

"Bu seçimler son derece önemlidir. Biz MHP olarak bu ülkede yaşayan, etnik kökeni, mezhebi ne olursa olsun insanı Cenab-ı Allah'ın yaratmış olduğu kutsal bir emanet olarak kabul ediyoruz. Bizler insanlar arasında hiçbir ayrım gözetmeden, 'Bu ay yıldızlı bayrak benim bayrağımdır, bu vatan benim vatanımdır' diyen her insanı bağrına basan bir siyasi parti zihniyetindeyiz. Onun için Milliyetçi Hareket Partisi  Türkiye'nin çimentosu demektir. İnsanlarımızı kaynaştıran, birbirine bağlayan ve kucaklayan, Genel Başkanımız sayın Devlet Bahçeli 'nin dediği gibi bin yıllık kardeşliğimizi daha da genişlettirip, güçlendirip pekiştirecek bir anlayışa sahip bir partiyiz. Onun için önümüzde yapılacak genel seçimlerde sizden büyük bir destek bekliyoruz." 

Konuşmaların ardından tek listeyle gidilen seçimde Mahmut Güneş, MHP Şanlıurfa İl Başkanlığına seçildi.