MHP Grup Başkanvekili Halaçoğlu'nun iddiaları

MHP Grup Başkanvekili Halaçoğlu'nun iddiaları
MHP Grup Başkanvekili Halaçoğlu'nun iddiaları
- AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Gök: - "Eğer böyle bir konuşma varsa Sayın Halaçoğlu, Şanlıurfa Milletvekilinin ismini vermesi gerekiyor"

ŞANLIURFA (AA) - AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Abdulkerim Gök, MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu'nun iddilarına ilişkin, "Eğer böyle bir konuşma varsa Sayın Halaçoğlu, Şanlıurfa Milletvekilinin ismini vermesi gerekiyor" dedi. 

Gök, gazetecilere yaptığı açıklamada, Halaçoğlu'nun  AK Parti 'li bir Şanlıurfa Milletvekili ile yaptığı görüşmede partisinden yardım istediğini iddia ettiğini hatırlattı.

Vatandaşların kentte seçim çalışması yapan AK Parti milletvekillerine sık sık iddiaları sorduğunu vurgulayan Gök, Halaçoğlu'nun öne sürdüğü görüşmenin doğru olmadığını savundu.

Gök, Halaçoğlu'nun konuya açıklık getirmesi gerektiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

"Şanlıurfa milletvekilleri denildiği zaman bizler akıllara geliyoruz, halk ve gazeteciler soruyor doğaldır. Eğer böyle bir konuşma varsa Sayın Halaçoğlu, Şanlıurfa Milletvekilinin ismini vermesi gerekiyor. En azından benim olmadığımı biliyorum. Diğer arkadaşlarımın da böyle bir konuyla alakası olmayacağını tahmin ediyorum. Siyaset yapan bizler, birbirimizi zan altında bırakmak ve karalamaktan daha çok net ifadeler kullanılmamız gerekir."

Halaçoğlu, medyada yer alan beyanında, görüştüğü bir AK Parti Şanlıurfa Milletvekilinin ülkenin iç savaşa doğru sürüklendiğini öne sürerek MHP'den yardım istediğini savunmuştu.