Omuzundan alına doku çenesine nakledildi

Omuzundan alına doku çenesine nakledildi
Omuzundan alına doku çenesine nakledildi
- Şanlıurfa'da elektrik çarpması sonucu çenesinde doku kaybı oluşan hastaya omuzundan alınan doku nakledildi

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'da elektrik çarpması sonucu çenesinde doku kaybı oluşan hastaya omuzundan alınan doku nakledildi.

Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan açıklamaya göre, bir süre önce inşaatta çalıştığı sırada Halit Otarkan(32) elektrik çarpması sonucu ayak, göğüs ve çene bölgesinde doku kaybı yaşadı.

Hastanenin yanık ünitesine başvurun Otarkan'ın yapılan tetkiklerinde doku kaybı yaşandığı bölgelere doku nakli edilmesi kararı alındı.

Op. Dr. Yalçın Yontar'ın yaptığı ameliyatla çene bölgesinde yaklaşık 6 santimetre çapında doku kaybı olan Otarkan'a ilk operasyon ile omuz bölgesinden doku aktarımı yapıldı. Ardından doku uyumunun sağlanması amacıyla hasta 4 hafta çenesi omuzuna yapışık bir şekilde yaşadı. Gerçekleştirilen diğer operasyonlar ile çenesindeki doku kaybı başarılı bir şekilde onarıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen inşaat işçisi Otarkan, elektrik çarptıktan sonra vücudunun bazı bölgelerinde yanık oluştuğunu hatırlattı.

Çenesinde doku kayından dolayı kendimi çok kötü hisset ettiğini anlatan Otarkan şunları kaydetti:

"Bir daha asla iyileşemeyeceğimi sanmıştım ama yanılmışım. Bu hastanede sihirli parmakları olan doktorlarımızın var olduğunu öğrendim. Asla eskisi gibi olamayacağım diye düşünürken şimdi Allah'a şükürler olsun çok iyi durumdayım. Yara izlerim kayboldu, dikiş izlerim de kaybolursa tamamen eskisi gibi olacağım. Bu hastanede doktorundan, sağlık personeline tutun da herkes bana kendi yakını gibi akrabası gibi davrandı. Doktorlarımız ve hastane personelleri ile öyle güzel diyaloglarımız oldu ki hayatım boyunca minnettar olacağım. Eli öpülesi insanlar başta hastane yönetimi olmak üzere tüm hastane personeline yoğun ilgi ve alakaları için çok teşekkür ederim".