Paris'teki terör saldırıları

Paris'teki terör saldırıları
Paris'teki terör saldırıları
- Eğitim Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Coşkun: "Son zamanlarda dünyada ve özellikle Avrupa'da İslam ve Müslümanlar hakkında olumsuz algı oluşturma girişimi kaygı verici duruma geldi"

ŞANLIURFA (AA) -  Eğitim  Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'ya düzenlenen saldırıya ilişkin, "Son zamanlarda dünyada ve özellikle Avrupa 'da İslam ve Müslümanlar hakkında olumsuz algı oluşturma girişimi kaygı verici duruma geldi" ifadelerini kullandı. 

Coşkun, yaptığı yazılı açıklamada, Paris'teki olayın başta barış ve kardeşlik dini İslam'a ve tüm insanlığa karşı yapılmış bir saldırı olduğunu bildirdi.

Benzer saldırıların Müslümanlar üzerinde yapılacak her türlü baskı ve yok sayma girişimlerine bahane gösterilemeyeceğini vurgulayan Coşkun, şunları kaydetti:

"Barış yanlısı herkesin sağduyulu olması gerekir. Son zamanlarda dünyada ve özellikle Avrupa'da İslam ve Müslümanlar hakkında olumsuz algı oluşturma girişimi kaygı verici duruma geldi. Gerek Ortadoğu 'da gerekse dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşanan bu tür şiddet ve terör olayları insanlığın barışı adına endişe vericidir. Özellikle Batı , burada da iki yüzlülüğünü göstermiştir. Ortadoğu'da günde yüzlerce insan ölürken kılını kıpırdatmayan Batı, ucu kendilerine dokununca topyekun tepki gösteriyor."