"Parke taşı döşenmesi için" bisiklet yarışı yaptılar

"Parke taşı döşenmesi için" bisiklet yarışı yaptılar
"Parke taşı döşenmesi için" bisiklet yarışı yaptılar
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nebati ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Güvenç, kaybedenin bir mahalleye parke taşı döşetmesi karşılığında, bisiklet yarışı yaptı - Yarışı kazanan Nebati: "AK Parti'de bakanlar, başkanlar, belediyeler arasındaki yarış, millete hizmet yarışıdır"

ŞANLIURFA (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, kaybedenin kentteki bir mahalleye parke taşı döşetmesi karşılığında bisiklet yarışı gerçekleştirdi.

Eşofman ile spor ayakkabı giyen ve bisiklet kaskı takan Nebati ile Güvenç, kendileri için özel hazırlanan bisiklete Tek Tek Milli Parkı'nda bindi.

Vatandaşların sevgi gösterileriyle uğurlanan Nebati ile Güvenç, parkın girişindeki start çizgisinden yarışa başladı. Nebati ve Güvenç, yaklaşık bir kilometre pedal çevirdikten sonra turu tamamladı.

Yaklaşık 50 metre farkla yarışı birinci bitiren Nebati, gazetecilere yaptığı açıklamada, park yakınlarındaki Yanık Mahallesi'nin yol ihtiyacı olduğunu öğrendiklerini ve Güvenç ile mahalleye parke taşı döşeme karşılığında iddiaya girdiklerini söyledi.

Kendisinin de bisikleti olduğunu ifade eden Nebati, siyaset ve çalışmaları nedeniyle binmeye pek fırsat bulamadığını belirtti.

Nebati, AK Parti mensupları arasında sadece hizmet yarışı olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:

"Bu tatlı yarışın sonunda buraya bir şey yapılması gerekiyordu. Şanlıurfa'da da gördüğüm kadarıyla parke taşı, yol ve taziye evleri gibi talepler var. Başkanımızla 10 bin metrekare parke taşı döşenmesi için iddialaştık. Ama başkanların her zaman eli geniştir, Büyükşehir Belediye Başkanımız orada ne kadar ihtiyaç varsa tamamlamak üzere söz verdi. AK Parti'de bakanlar, başkanlar, belediyeler arasındaki yarış, millete hizmet yarışıdır. Biz de bunu bizzat bugün yaşadık." 

Güvenç ise yarışın keyifli geçtiğini ifade ederek, "Nurettin Bey bizi yendi, Genel Başkan Yardımcısını herhalde yenecek halimiz yoktu. Yanık Mahallesi'nin parke taşını yapmak boynumuzun borcu zaten. Yenilen ben olayım, kazanan millet ve Şanlıurfa olsun" diye konuştu.

Rakibinin zorlu olduğunu dile getiren Güvenç, "Ben sportmenim. Sporu çok seviyorum. Nurettin Bey, gençliğin avantajıyla hızlı ama kondisyonda ben daha iyiyim diye düşünüyorum" değerlendirmesinde bulundu.

Daha sonra, yarışı izleyen çevredeki çocuklar, topladıkları gülleri Nebati'ye birincilik ödülü olarak hediye etti.