"Peygamberler şehri" şehit yakınlarını ağırlayacak

"Peygamberler şehri" şehit yakınlarını ağırlayacak
"Peygamberler şehri" şehit yakınlarını ağırlayacak
- Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası, şehit ailelerini kentte ağırlamak için çalışma başlattı - Oda Başkanı Türkmen: "Şehit ailelerimizin yaralarını Şanlıurfa'da sarmak istiyoruz"

ŞANLIURFA (AA) - RAUF MALTAŞ - Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ŞURO), şehit ailelerini kentte ağırlamak için çalışma başlattı. Oda, Kurban Bayramı sonrası Şanlıurfa'ya gelmek isteyen en az 20 şehit ailesini konukevlerinde ağırlayacak.

ŞURO Başkanı Kamil Türkmen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, terör saldırılarından duyduğu üzüntüyü dile getirerek, olayların bir an önce sona ermesini beklediklerini söyledi.

Kentteki çok sayıdaki otel, konukevi ve misafirhanede şehit yakınlarını ağırlamak istediklerini ifade eden Türkmen, "Şanlıurfalı, terörü lanetleme adına misafirperverliğini göstermek istiyor" dedi.

Kentin manevi havasının şehit ailelerine iyi geleceğine inandıklarını vurgulayan Türkmen, şunları kaydetti:

"Şehrimize gelmek isteyen ailelerin odamızla temasa geçmesini bekliyoruz. İnşallah örnek bir çalışma olacağını düşünüyoruz. Şehit ailelerimizin yaralarını Şanlıurfa'da sarmak istiyoruz. Ailelerin bu bölgeye gelişi kendilerine manevi bir hava sağlayacaktır. Bu manevi havada ailelerimizin acısı bir nebze olsun hafifleyecektir. Şanlıurfa'nın mistik bir havası var. Hazreti İbrahim ve Hazreti Eyyüb'ün makamına geldiğinizde o mistik hava, üzüntülerin hafiflemesine katkı sağlayacaktır."

Türkmen, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve diğer kamu kurumlarının desteğiyle daha fazla şehit ailesinin misafir edilebileceğini sözlerine ekledi.

Hazreti İbrahim'in doğduğu, Hazreti Lut, Hazreti Yakub, Hazreti Eyyüb, Hazreti Elyasa ve Hazreti Şuayb'e ev sahipliği yapan Şanlıurfa, "Peygamberler şehri" olarak anılıyor.

Şanlıurfa, inanç turizminin önemli merkezleri arasında gösteriliyor.