''Peygamberler Şehri''nde Kadir Gecesi

''Peygamberler Şehri''nde Kadir Gecesi
''Peygamberler Şehri''nde Kadir Gecesi
- İl Müftülüğü ramazan etkinlikleri kapsamında kentte "Bir gecede okunan Kur'an-ı Kerim hatmi" programı organize etti

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'da, "Bin aydan daha hayırlı" olduğu belirtilen Kadir Gecesi dolayısıyla vatandaşlar, camileri doldurdu.

"Peygamberler şehri" olarak da adlandırılan kentte, Adıyaman, Gaziantep ve Diyarbakır gibi çevre illerden gelen çok sayıda vatandaş, Kadir Gecesi dolayısıyla Balıklıgöl Yerleşkesi'ndeki kutsal mekanlar ile Hz. İbrahim'in doğduğu rivayet edilen mekanı ziyaret etti.

Akşam saatlerinde yerleşkeye gelen vatandaşlar, oruçlarını açtı, kimileri de camilerde namaz kılıp, Kur'an-ı Kerim okudu.

Teravih namazının ardından, müftülük yetkililerince Dergah Camisi'nde mevlit okutulurken, kentteki camilerin tamamında özel programlar düzenlendi.

- Kur'an'ı Kerim'i bir gecede hatmedecekler-

İl Müftülüğü ramazan etkinlikleri kapsamında kentte "Bir gecede okunan Kur'an-ı Kerim hatmi" programı organize etti. 

Müftülükte görevli 30 hafız, Balıklıgöl Yerleşkesi'ndeki Döşeme Camisi'nde kılınan teravih namazının ardından Kur'an-ı Kerim okumaya başladı. Hafızlar, Kur'an-ı Kerim hatmini aynı gece tamamlamayı hedefliyor.

İl Müftüsü İhsan Açık, ramazan ayında kentin farklı camilerinde etkinlik düzenlediklerini, en önemli programlardan birinin de bir gecede Kur'an-ı Kerim hatmi olduğunu belirtti.