PKK'ya katılıp, yaralanarak evine dönen çocuğun ailesi

PKK'ya katılıp, yaralanarak evine dönen çocuğun ailesi
PKK'ya katılıp, yaralanarak evine dönen çocuğun ailesi
- AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Uslu, Siverek ilçesindeki aileyi ziyaret etti

ŞANLIURFA (AA) - AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu, Siverek ilçesinde terör örgütü PKK 'ya katılan, ardından Kobani'de (Ayn el Arap) yaralanıp, evine dönen çocuğun ailesini ziyaret etti.

Uslu, Yoğunca Mahallesi'nde, geçen yılın martta PKK'ya katılan ve Kobani'de yaralanıp Türkiye 'de tedavi edilen R.T'nin ailesiyle bir araya geldi.

Baba Abdurahman ve anne Gülaser T. ile bir süre görüşen Uslu, aileyle Diyarbakır'da tanıştıklarını ve sürekli haberleştiklerini söyledi. 

Türkiye'de herkesin terörden büyük sıkıntı çektiğini ve bunu çözüm süreciyle sonlandırmak istediklerini belirten Uslu, şöyle konuştu:

"Başbakanımızın, Cumhurbaşkanımızın yapmış olduğu açıklamalar, umutları daha da güçlendirdi, ileri adımların atılacağı, dağdan inişlerin başlayıp, silahların bırakılmasıyla sone ereceği bir devreye gelindiğini görüyoruz. Biz buna tüm kalbimizle inanıyoruz. Artık yüzüklerin takıldığı, anaların, babaların ağlamadığı, babaların boyunlarının yere eğilmediği, evlatların da hayata güvenle baktığı, dillerin, kimliklerin özgür olduğu bir Güneydoğu ve Türkiye portresi hakim."

Anne ve baba da çocuklarına kavuştukları için çok mutlu olduklarını ifade ederek, çözüm sürecinin bir an önce tamamlanmasını temenni etti.

Gülabibey Mahallesi'nde kanaat önderlerinden İbrahim Halil Korkmazoğlu'nu da evinde ziyaret eden Uslu, genel seçimlerde Şanlıurfa'dan aday adayı olduğunu açıkladı.

Uslu'ya ziyaretinde Şanlıurfa Valisi İzzetin Küçük, Siverek Kaymakamı Hamza Erkal da eşlik etti.