Ramazan Bayramı'na doğru

Ramazan Bayramı'na doğru
Ramazan Bayramı'na doğru
- Siverek ilçesinde vatandaşlar, Ramazan Bayramı öncesi berberlerde, fırınlarda ve alışveriş merkezlerinde yoğunluk oluşturdu

ŞANLIURFA (AA) - Siverek ilçesinde vatandaşlar, Ramazan Bayramı öncesi berberlerde, fırınlarda ve alışveriş merkezlerinde yoğunluk oluşturdu.

Fırıncılar,  kadınların bayram öncesi evde hazırladıkları geleneksel külençeleri pişirmek için gece saatlerine kadar çalışmaya devam etti. Bayram tıraşlarını son güne bırakanlar ise berberlerde uzun süre sıra bekledi.

İlçenin en işlek mekanlarından Kemaliye Caddesi ile Şair İbrahim Rafet Caddesi'ndeki çarşılara da ise vatandaşlar bayram için alışveriş yaptı. 

Yaklaşık 30 yıldır fırın işleten Abdulkadir Özbütün, yaptığı açıklamada esnaf olarak eski bayramları çok aradıklarını söyledi.

İnsanlarda bayram telaşının her geçen düştüğünü anlatan Özbütün, "Şimdiki ramazanlıklar eskisi gibi değil, eskiden daha iyiydi, külünçe fazla gelirdi köylerden, şimdi ise ortam değiştiği için eski zaman gibi değil, bundan 4-5 sene önce külünçe yoğunluğu devam ediyordu, son zamanlarda artık vatandaşlar çarşıda fabrikalarda yapılan ekmek somun çıkarıyor, milletimiz onlara rağbet edince artık eskisi gibi evde yapmıyorlar" dedi. 

   Bayram alışverişini son güne bırakan Ahmet Topal ise gün içerisinde oruç ve sıcaklık nedeniyle alışverişi akşam saatlerine bıraktıklarını belirterek  bayramın hayırlara vesile olmasını diledi


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Akşam

  ,

  Alışveriş

  ,

  Gece

  ,

  Şair

  ,

  zaman

  ,

  ekmek

  ,

  esnaf