Ramazana doğru

Ramazana doğru
Ramazana doğru
- Siverek Belediyesi ramazan ayında ihtiyaç sahibi 6 bin aileye gıda paketi dağıtacak

ŞANLIURFA (AA) - Siverek Belediyesi tarafından ramazan ayı dolayısıyla ilçedeki ihtiyaç sahibi 6 bin aileye gıda paketi yardımında bulunacak.

Belediyenin sosyal yardım ekibi tarafından tespit edilen ailelere hazırlanan yardım kolileri, Belediye Başkanvekili Hamdi Hatipoğlu, Başkan yardımcısı Hasan Postacı, Belediye Meclis üyesi Ramazan Baylan ve beraberindekiler tarafından evlere dağıtıldı.

Hatipoğlu, belediyenin geleneksel yardımlarını bu yılda sürdürdüğünü ifade ederek, yardımların artırılarak devam ettiğini belirtti.

Ramazan ayında 6 bin aileye gıda paketi dağıtacaklarını vurgulayan Hatipoğlu, şunları kaydetti:

"İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın evlerine bizzat ekiplerimiz tarafından paketlenerek hediyelerimiz ulaştırılacak. Ramazan ayında her mahallede iftar programı organize edeceğiz. Başta Belediye başkanımız olmak üzere tüm belediye personelimiz mahalle sakinlerimiz ile birlikte çoluk, çocuk vatandaşlarımızla iftar açacağız. Şimdiden tüm vatandaşlarımızı bu iftarlara davet ediyorum."

- Esnaf Ramazan ayına hazır

İlçe esnafı da ramazan hazırlıklarını tamamladı. İlçede en çok tüketilen hurma, kuru üzüm ve kayısı ile meyan şerbeti paketleri de tezgahlardaki yerini aldı.

Satışların iyi gittiğini belirten kuru yemiş satıcısı Habeş Akgül, hava sıcaklığı nedeniyle vatandaşların daha çok hoşaf malzemelerine ilgi gösterdiğini söyledi.

Fiyatların geçen yıla göre yüksek olduğunu anlatan Akgül, "Kuru kayısının kilosu 15 lira, kuru üzüm 10 lira, yine ramazan ayında en çok tercih edilen meyan kökünün kilosu 7,5 liradan satılıyor. Ramazan ayının vazgeçilmezlerinden hurmanın fiyatları ise 5 ile 40 lira arasında değişiyor" diye konuştu.

Ramazan alış verişi için malzeme aldığını belirten 65 yaşındaki Hacı Kantarmış da fiyatların yüksek olmasından şikayetçi olduklarını ifade etti.


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Belediye

  ,

  Çocuk

  ,

  Hava

  ,

  ilçe

  ,

  gıda

  ,

  lira

  ,

  başkan

  ,

  sosyal

  ,

  iftar

  ,

  esnaf