Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Karaman:

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Karaman:
Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Karaman:
- "HDP ırkçı politika güttüğü için hükümet kurulmasında hiçbir katkıda bulunamadı ve üstelik terör daha da arttı. Şimdi oy veren insanlar diyor ki 'Ben terör dursun diye oy verdim ama terör daha da arttı, bu işte bir yanlışlık var"

ŞANLIURFA (AA) - Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karaman, "HDP ırkçı politika güttüğü için hükümet kurulmasında hiçbir katkıda bulunamadı ve üstelik terör daha da arttı. Şimdi oy veren insanlar diyor ki 'Ben terör dursun diye oy verdim ama terör daha da arttı, bu işte bir yanlışlık var" dedi. 

Karaman, partisinin Şanlıurfa milletvekili adaylarının tanıtımı dolayısıyla Şair Nabi Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıda, teşkilatının 1 Kasım seçimlerine hazır olduğunu söyledi.

Doğu ve Güneydoğu'da partisinin ciddi çalışmalar yaptığı ifade eden Karaman, 1 Kasım seçimlerinde istedikleri oy oranına ulaşacaklarına inandıklarını belirtti.

Mecliste grubu bulunan partileri eleştiren Karaman, şunları kaydetti:

"Halkların Demokratik Partisi 7 Haziran seçimlerinde oyunu en çok arttıran siyasi parti olarak meclise girdi. Bu ülkenin insanları 80 milletvekillik oy verdi. Bu insanların bir kısmı dedi ki 'Bunlar bizim hakkımızı koruyor, oyumuzu verelim'. Bir kısmı korktu oy verdi, bir kısmı da dedi ki 'Artık Türkiye 'de insanların can güvenliği kalmadı, terör var, bunları meclise güçlü bir şekilde gönderelim inşallah terör durur ama HDP ırkçı politika güttüğü için hükümet kurulmasında hiçbir katkıda bulunamadılar ve üstelik terör daha da arttı. Şimdi oy veren insanlar diyor ki 'Ben terör dursun diye oy verdim ama terör daha da arttı, bu işte bir yanlışlık var' dedi. Şimdi de diyor ki inadına HDP. Bu ülkede inatlaşarak hiçbir şey çözülemez."

Konuşmaların ardından milletvekili adayları kamuoyuna tanıtıldı.