Sahipsiz araçlar otoparklarda çürüyor

Sahipsiz araçlar otoparklarda çürüyor
Sahipsiz araçlar otoparklarda çürüyor
- Trafik uygulamalarında, tescilsiz veye eksik evrak nedeniyle otoparka çekilen araçlar, sahipleri tarafından alınmayanca çürümeyle karşı karşıya kalıyor

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'da denetimlerde çeşitli nedenlerle "yediemin otoparkı"na çekilen araçlar sahiplerinin gelip almaması yüzünden çürümeye terk edilmiş durumda. 

Alınan bilgiye göre, trafik ekiplerince yapılan uygulamalarda plakasız, çalıntı, hacizli, icralık, kusurlu, tescilsiz veya belgeleri eksik olan araçlar ile motosikletler, kentteki otoparklara çekiliyor.

Özellikle fiyatları bin TL civarında olan ve çoğunluğu Çin malı olan motosikletler, uygulamalarda sık sık evraklarının eksik olması nedeniyle, trafik ekiplerince otoparka bırakılıyor.

Araç sahiplerinin birçoğu otoparka çekilen araçlarının tescil işlemleriyle uğraşmak yerine burada bırakmayı tercih ediyor. Otoparkta çoğunluğu motosiklet olmak üzere otomobil, minibüs ve kamyonlardan oluşan yüzlerce araç, yağmur ve güneşin altında sahiplerini bekliyor.

Otopark işletmecisi Fethi Altundağ, uzun süre alınmayan araçların yer sorununa da neden olduğunu belirterek, konunun bir an önce çözüme kavuşturulmasını istedi.

Ülke genelinde 6 ayda söz konusu araçların ihaleyle satıldığını ancak kendilerinin iki yıldır beklemelerine rağmen herhangi bir gelişmenin yaşanmadığını aktaran Altundağ, şöyle konuştu:

"Yüzlerce araç uzun bir zamandan beri ihale yapılmadığı için çürüyor. Milli Emlak Müdürlüğü diğer kentlerde 6 ayda ihaleye yapıyor ancak bizde uzun süredir ihale yapılmadı. Günde birkaç motosiklet ya da otomobil veya minibüs parka çekiliyor. Cezalar çoğu zaman maliyetten yüksek olunca özellikle motosiklet sahipleri, işlemleri yapmak yerine motosikletini almamayı tercih ediyor."


  ETİKETLER:

  Şanlıurfa

  ,

  Çin

  ,

  Emlak

  ,

  ülke

  ,

  zaman

  ,

  ihale

  ,

  Yağmur