Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Çiftçi'ye düzenlenen silahlı saldırı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Çiftçi'ye düzenlenen silahlı saldırı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Çiftçi'ye düzenlenen silahlı saldırı
- ŞUTSO Başkanı Ertekin ile Meclis Başkanı İletmiş, saldırıyı kınadı

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı Sabri Ertekin ve ŞUTSO Meclis Başkanı İbrahim İletmiş, Şanlıurfa  Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'ye düzenlenen silahlı saldırıyı kınadı.

Ertekin, yaptığı yazılı açıklamada, saldırı nedeniyle büyük üzüntü duyduklarını belirtti.

Saldırının Şanlıurfa'nın huzurunu bozmaya yönelik olduğunu ve yersiz gerilim oluşturularak bundan nemalanma hesabı yapıldığını ifade eden Ertekin, şunları kaydetti:

"Bu gerilimi tırmandırmaya çalışanlara sesleniyoruz. İlimizin ve ülkemizin barışa, birlik ve beraberliğe ihtiyacı var. Şiddetle ve baskıyla hiçbir şey elde edilemez. İlimizin huzurunu bozmaya yönelik gerçekleştirilen hiçbir terör saldırısını tasvip etmiyor ve bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bu saldırının faillerinin en yakın zamanda yakalanarak adaletin önüne çıkarılacağını umuyor ve halktan aldığı güçle çalışmalarına devam ederken saldırıya uğrayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Nihat Çiftçi ve ekibine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."

İbrahim İletmiş de yazılı açıklamasında saldırıyı üzüntüyle öğrendiklerini belirterek, saldırının provokasyon niteliği taşıdığına inandıklarını bildirdi.

Tüm terör saldırılarını kınadıklarını vurgulayan İletmiş, "İnşallah, bu saldırının failleri en kısa zamanda yakalanacak ve adalete teslim edilecektir. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Nihat Çiftçi ve ekibine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" ifadelerine yer verdi.