Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Çiftçi'ye düzenlenen silahlı saldırı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Çiftçi'ye düzenlenen silahlı saldırı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Çiftçi'ye düzenlenen silahlı saldırı
- ŞGYD Başkanı Çiftçi ile ASKON Şube Başkanı Şahin saldırıya tepki gösterdi

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Celal Çiftçi (ŞGYD) ile Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Şanlıurfa Şube Başkanı Orhan Şahin, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'ye düzenlenen silahlı saldırıyı kınadı.

ŞGYD Başkanı Çiftçi yaptığı yazılı açıklamada, saldırı nedeniyle büyük üzüntü duyduklarını belirtti.

Saldırının Şanlıurfa halkına yapıldığını vurgulayan Çiftçi, "Olayda can kaybının olmaması bizi sevindirmiştir. Başkanımıza ve ekibine yapılan bu silahlı saldırıyı nefretle kınıyorum. Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve ekibine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" ifadelerini kullandı.

ASKON Şube Başkanı Şahin de saldırının provokasyon niteliği taşıdığını vurguladı.

Saldırganların bir an önce adalet önüne çıkarılması gerektiğini aktaran Şahin, şunları kaydetti:

"Ülkemizin son yıllarda ekonomik kalkınma, siyasi  istikrar, ülke içi birlik ve beraberliğin sağlanması yönünde önemli mesafeler almıştı. Tüm bu sürece kastedildiğine inandığımız bu menfur terör olaylarının hiçbir zaman hedefine ulaşamayacak ve ülkemizin yakalamış olduğu huzur ve istikrarı bozamayacaktır."

Dün akşam, Çiftçi'nin makam aracının bulunduğu konvoy Siverek-Hilvan karayolunda uzun namlulu silahlarla çapraz ateşe tutulmuştu. Çiftçi ve beraberindekiler, saldırıdan yara almadan kurtulmuştu.