Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Çiftçi'ye düzenlenen silahlı saldırı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Çiftçi'ye düzenlenen silahlı saldırı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Çiftçi'ye düzenlenen silahlı saldırı
- Siverek ilçesinde 29 sivil toplum kuruluşunun temsilcileri, saldırıya tepki gösterdi

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde 29 sivil toplum kuruluşunun temsilcileri, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi'ye düzenlenen silahlı saldırıyı kınadı.

Hürriyet Caddesi'ndeki Lezgo Parkı'nda bir araya gelen sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, ortak basın açıklaması yaptı. 

Eğitim -Bir-Sen Temsilcisi Fikret Aslanparçası, grup adına yaptığı konuşmada, Çiftçi'nin Siverek'teki temaslarının ardından ilçeden ayrılırken saldırıya uğradığını hatırlatarak, kim tarafından, ne adına yapılmış olursa olsun, saldırıyı kınadıklarını ve lanetlediklerini söyledi.

Saldırıda ölen ve yaralanan bulunmamasının tek tesellileri olduğunu dile getiren Aslanparçası, "İlçemize misafir olarak gelen Sayın Çiftçi ve hem de Siverek halkı adına üzüntü duyduğumuzu ifade etmek istiyoruz" dedi.

Saldırının ilçe üzerinde kara bir leke olarak kalmasını istemediklerini vurgulayan Aslanparçası, Sivereklilerin misafirperver ve misafirlerine sahip çıkan bir halk olduğunu kaydetti.

Aslanparçası, basın açıklamasını ilçelerine gelen misafire sahip çıkma adına yaptıklarını aktararak, sözlerini şöyle tamamladı:

"Burada önemli olan parti veya siyasi düşünce değildir, önemli olan insandır. Bir ilçeyi ziyarete gelen belediye başkanının konvoyuna yönelik saldırının hiçbir izahı olamaz. Saldırının faillerinin bir an önce yakalanarak haklarında gerekli işlemin yapılmasını talep ediyoruz. Bu vesileyle ilçemizde gelişmeye başlayan 'Siverek artık Büyükşehirden hizmet alamaz' şeklindeki kanaatin boşa çıkması adına, bizler, Siverek'te faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşları olarak, Sayın Nihat Çiftçi'yi en kısa zamanda ilçemize tekrar davet ediyor, saldırının ilçemiz aleyhinde bir ön yargının oluşmasına sebep olmamasını diliyoruz."

Grup, alkışlarla saldırıyı protesto etmelerinin ardından dağıldı.