Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Gülebak'tan açıklama

Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Gülebak'tan açıklama
Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Gülebak'tan açıklama
ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği (SUÇGAD) Başkanı Tahir Gülebak, Şanlıurfa'da bir basın mensubunun basın sitesindeki...

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği (SUÇGAD) Başkanı Tahir Gülebak, Şanlıurfa'da bir basın mensubunun basın sitesindeki evini birden fazla kişiye sattığı iddiasıyla haber yapıldığını belirterek, tüm gazetecilerin zan altında bırakıldığını ifade etti.

Gülebak, yaptığı yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında "Gazeteci de bunu yaparsa" başlığıyla bir haber yapıldığını ifade ederek, "Haberde bir gazetecinin TOKİ basın sitesinde kendine ait evi birden fazla kişiye sattığı ifade edilmiştir ancak gazeteci ismi verilmemiştir. Tüm gazeteci arkadaşlarımız zan altında bırakılmıştır. Haberde kaynak olarak şahsın isminin belirtilmesi gereklidir. Belirtilen kişinin Şanlıurfa Çalışan Gazeteciler Derneği üyesi olması halinde dernek olarak bu tip insanları dernekten men etme kararı aldık. Bu tip insanların basının içerisinde işi olmaz. Kimsenin basın camiasını bu kadar ayaklar altına düşürmeye hakkı yoktur. Bunu kim yapmışsa biran önce kamuoyu önüne çıkarılması lazım. Bu konuda biz dernek olarak elimizden ne geliyorsa yapacağız. Biran önce bu konuyu açıklığa kavuşturmamız lazım" ifadelerini kullandı.