Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü:

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü:
Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü:
- "Emniyet Müdürlüğü personelinin terörle mücadelede gösterdiği azim ve kararlılığın zayıflatılarak inkıtaya uğratmak amacıyla, bu tür iddiaların maksatlı olarak yapıldığı görülmektedir"

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa İl Emniyet Müdürlüğü, terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonlarda gözaltına alınan bazı kişilere kötü muamele yapıldığına ilişkin bazı yayın organlarından yayınlanan haberlerin personelinin terörle mücadelede gösterdiği azim ve kararlılığı zayıflatılarak inkıtaya uğratmak amacıyla, maksatlı olarak yapıldığını belirtti. 

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, PKK/KCK terör örgütü ve uzantılarına yönelik Türkiye'nin diğer tüm illerinde olduğu gibi Şanlıurfa'da da operasyonlar düzenlendiği hatırlatıldı. 

Operasyonlarda şüphelilerin tamamının adli mercilerin vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda gözaltına alındığına işaret edilen açıklamada, yürütülen tüm faaliyetlerde hukukun üstünlüğü, insan hakları ve demokrasinin ilkelerinin esas alındığı vurgulandı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Gerek yakalama gerekse gözaltı işlemleri adli denetim altında sürdürülmekte, kanunların öngördüğü şekilde sağlık kontrolleri yapılmaktadır. Nezarethanelerin tamamı 24 saat kamera ile izlenmekte ve kayıt altına alınmaktadır. Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü personelinin terörle mücadelede gösterdiği azim ve kararlılığın zayıflatılarak inkıtaya uğratmak amacıyla, bu tür iddiaların maksatlı olarak yapıldığı görülmektedir."