Şanlıurfa merkezli suç örgütüne yönelik operasyon

Şanlıurfa merkezli suç örgütüne yönelik operasyon
Şanlıurfa merkezli suç örgütüne yönelik operasyon
- Şanlıurfa merkezli 12 ilde bazı özel tıp merkezleri ve hastanelere yönelik düzenlen operasyonda 36 kişi gözaltına aldı - Şüphelilerin suç örgütü kurarak evrakta sahtecilik ve başkasına ait kimlik bilgilerini izinsiz kullanarak devleti 18 milyon lira zarara uğrattığı iddia edildi

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa merkezli 12 ilde özel tıp merkezi ve hastanelere yönelik düzenlen operasyonda 36 kişi gözaltına aldı.

Edinilen bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay, Ankara , Adıyaman, Antalya,  Adana, Diyarbakır , İstanbul , İzmir, Kayseri ve Kahramanmaraş'daki bazı özel tıp merkezleri ve hastane çalışanlarının da aralarında bulunduğu bazı kişilerin suç örgütü kurarak devleti zarara uğrattıklarını belirledi.

Ekipler, yaklaşık bir yıllık teknik ve fiziki takibin ardından belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında aralarında doktor, sağlık çalışanı, hastane sahibi ve SGK yetkililerinin de bulunduğu 36 kişi gözaltına aldı.

Şüphelilerin suç örgütü kurarak evrakta sahtecilik ve başkasına ait kimlik bilgilerini izinsiz kullanarak devleti 18 milyon lira zarara uğrattıkları  iddia edildi. 

Sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyette götürülen şüphelilerin, Şanlıurfa'ya getirileceği öğrenildi.