"Şanlıurfa mutfağı" Güney Kore'de görücüye çıktı

"Şanlıurfa mutfağı" Güney Kore'de görücüye çıktı
"Şanlıurfa mutfağı" Güney Kore'de görücüye çıktı
ŞANLIURFA (AA) - Mutfak kültürünün önemli kentlerinden Şanlıurfa'ya özgü yemekler, Uluslararası Slow Life Festivali'nde tanıtıldı.Güney Kore'nin...

ŞANLIURFA (AA) - Mutfak kültürünün önemli kentlerinden Şanlıurfa'ya özgü yemekler, Uluslararası Slow Life Festivali'nde tanıtıldı.

Güney Kore'nin Namyangju kentinde gerçekleştirilen ve 50'den fazla ülkenin katıldığı etkinlikte,  Türkiye 'yi Şanlıurfa mutfağı temsil etti. Çiğ köfteden, patlıcan kebabına, yuvalamadan, baklavaya kadar bir çok yemek ve tatlının yer aldığı festivalde, ürünler katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

Halfeti Slowfood Convivium temsilcisi Nihat Özdal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, festivalin ülkenin tanıtımı açısından önemine vurgu yaptı.

Bölgeyi en eyi şekilde temsil etmeye gayret ettiklerini aktaran Özdal, "Dünyanın seçkin mutfaklarının yer aldığı Slow Life Festivaline ilk defa katılıyoruz. Güney Kore, dünyanın en önemli mutfaklarından biri, burada hem bölgemize hem de ülkemize ait lezzetleri tanıtmak önemli bir fırsat ve bunu canlı performanslarla en iyi şekilde değerlendirdik" dedi.