Şanlıurfa OSB'nin istişare toplantısı

Şanlıurfa OSB'nin istişare toplantısı
Şanlıurfa OSB'nin istişare toplantısı
ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu tarafından istişare toplantısı yapıldı.Valilikten yapılan açıklamaya göre,...

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu tarafından istişare toplantısı yapıldı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vali İzzettin Küçük bir otelde düzenlenen toplantıda, Türkiye 'de ekonomik büyümeyle ilgili sorunlar sıralanırken tasarruf oranlarının yetersizliği, sermaye girişinin azlığı gibi nedenlerin sıralandığını ancak birinci sorunun işlerin çok yavaş yürümesi olduğunu belirtti.

OSB'lerin daha kurumsal ve müessese hale getirmek için mevzuat düzenlemesi yapılması gerektiğini ifade eden Küçük, konut sorununu çözmek için çıkarılan TOKİ yasası gibi bir düzenlemenin de organize sanayi bölgelerine uygulanmasının işleri hızlandıracağına inandığını kaydetti.

Toplantıya, Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK) Yönetim Kurul Başkanı Cahit Nakıboğlu, Vali yardımcıları Aylin Kırcı Duman, Mehmet Keklik ve Uğur Sezer, Birecik Kaymakamı Deniz Zeyrek, Viranşehir Kaymakamı Huzeyfe Citer, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin, Şanlıurfa OSB yönetim kurulu üyeleri ve iş adamları katıldı.