Şanlıurfa Valisi Küçük, Suriyeli sığınmacılarla iftar yaptı

Şanlıurfa Valisi Küçük, Suriyeli sığınmacılarla iftar yaptı
Şanlıurfa Valisi Küçük, Suriyeli sığınmacılarla iftar yaptı
ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Akçakale ilçesinde, Süleyman Şah Konaklama Tesisi'nde kalan Suriyeli sığınmacılarla iftarda bir...

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Akçakale ilçesinde, Süleyman Şah Konaklama Tesisi'nde kalan Suriyeli sığınmacılarla iftarda bir araya geldi.

Şanlıurfa Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Küçük, Vali Yardımcısı Meral Uçar, Akçakale Kaymakamı Eyüp Fırat, Belediye Başkanı Abdülhakim Ayhan ve  AFAD İl Müdürü Mahmut Sönmez, Süleyman Şah Konaklama Tesislerinde düzenlenen iftar yemeğinde Suriyeli misafirlerle birlikte orucunu açtı.

Küçük, yaptığı konuşmada Türk milletinin  her zaman Suriyelilerle olduğunu belirterek, ramazan ayının Suriye'deki karışıklığının bir an önce son bulmasına vesile olmasını diledi.

Sığınmacıların canının, namusunun Türkiye 'nin koruması altında olduğunu vurgulayan Küçük, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti gerçekten insanlık için bir vaha gibidir. Son zamanlarda Tel Abyad'da ve Kobani'de olan çatışmalarda yine pek çok insan ülkemize akın etmiştir ve biz de gelenlere yine kucak açtık. Bizim için önemli olan insan olmaktır. Etnik kimliğine bakmaksızın zor duruma düşmüş herkese ülkemiz kucağını açmıştır. Milletimiz devletiyle ne kadar gurur duysa azdır" dedi.

 Konuşmaların ardından Süleyman Şah Konaklama Tesisi Kadın Meclisi Başkanı Bera Abdullah, Vali  Küçük'e Suriyeli kadınların yaptığı el işi Türk bayrağı hediye etti.

Programın sonunda Küçük, tesisteki el işi kurslarını ziyaret etti, burada hazırlanan çocuk kıyafetlerini tamamını satın alarak kıyafetlerin tesislerde yaşayan Suriyeli çocuklara hediye edilmesini istedi.