Şanlıurfa'da bağımsız milletvekili adayından haber alınamaması

Şanlıurfa'da bağımsız milletvekili adayından haber alınamaması
Şanlıurfa'da bağımsız milletvekili adayından haber alınamaması
- Bağımsız milletvekili adayı Halil İbrahim Göğüş'ün kaybolmasına ilişkin gözaltına alınan 6 kişiden 4'ü serbest bırakıldı - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: "Gerekli çalışmalar yapılıyor ancak ne olduğu konusunda henüz net bilgi bize ulaşmış değil"

ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa'da, bağımsız milletvekili adayı Halil İbrahim Göğüş'ün kaybolmasına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 6 kişiden 4'ü serbest bırakıldı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, önceki gün merkez Karaköprü ilçesinde seçim çalışmasına katılan ve daha sonra kendisine ulaşılamayan 41 yaşındaki Göğüş'ün bulunmasına yönelik çalışmalar sürdürülüyor.

Olayın ardından jandarma tarafından gözaltına alınan 6 şüpheliden 4'ü serbest bırakıldı, diğerlerinin işlemleri ise devam ediyor. Şüphelilerin, Göğüş ile en son görüşen kişiler oldukları öğrenildi. 

Konunun  siyasi boyutunun olmadığı bilgisine ulaşılırken jandarma daha çok para alışverişi üzerinde duruyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, konunun detaylı incelendiğini söyledi.

Milletvekili adayını tanımadığını belirten Çelik, şöyle konuştu:

"Gerekli çalışmalar yapılıyor ancak ne olduğu konusunda henüz net bilgi bize ulaşmış değil. Bu bilgi elde edilirse kamuoyuyla paylaşacaktır. Allah'tan, kardeşimizin sağlıklı bir şekilde bulunmasını veya bir yerde ise ortaya çıkmasını temenni ediyorum. İnşallah olumsuz bir şey yoktur ve kendisi kısa süre içerisinde seçim çalışmalarına devam eder."

Şanlıurfa bağımsız milletvekili adayı Halil İbrahim Göğüş'ten önceki gün merkez Karaköprü ilçesinde katıldığı seçim çalışmalarının ardından  haber alınamamıştı.