Şanlıurfa'da ÇKS başvuruları başladı

Şanlıurfa'da ÇKS başvuruları başladı
Şanlıurfa'da ÇKS başvuruları başladı
ŞANLIURFA (AA) - Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Yönetmeliği kapsamında, 2016 üretim yılı için 1 Eylül'da başlayan...

ŞANLIURFA (AA) - Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Yönetmeliği kapsamında, 2016 üretim yılı için 1 Eylül'da başlayan destekleme başvurularının 30 Haziran 2016'ya kadar devam edeceğini bildirdi.

Eyyüpoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, geçen yıl çiftçilerin zamanında başvuru yapamamaları nedeniyle bazı sıkıntıların yaşandığını belirtti.

Bu anlamda çiftçilerin duyarlı olmasını isteyen Eyyüpoğlu, şöyle konuştu:

"Desteklemeler çiftçinin adeta can simididir. 2016 için ÇKS kayıt dönemi başladı. Üreticilerimiz, 30 Haziran 2016 tarihinde sona erecek kayıtlarını mutlaka yaptırmaları veya güncellemeleri gerekmektedir. Geçtiğimiz yıl çok sayıda çiftçimizin zamanında başvuruda bulunmamaları nedeniyle bazı mağduriyetler yaşanmış girişimlerimiz sonrası başvuru süresi uzatılmıştı. Benzer durumun yaşanmaması ve çiftçilerimizin ödemelerini gününde alabilmeleri için başvurularını son güne bırakmamalarını rica ediyorum."


  ETİKETLER:

  Ziraat

  ,

  eylül

  ,

  kayıt