Şanlıurfa'da DEDAŞ'a suç duyurusu

Şanlıurfa'da DEDAŞ'a suç duyurusu
Şanlıurfa'da DEDAŞ'a suç duyurusu
- Viranşehir ilçesinde bazı sivil toplum kuruluşları, DEDAŞ'ın keyfi elektrik kesintisi uyguladığını iddia ederek suç duyurusunda bulundu

ŞANLIURFA (AA) - Viranşehir ilçesinde bazı sivil toplum kuruluşları, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş'nin (DEDAŞ)  keyfi elektrik kesintisi uyguladığını iddia ederek suç duyurusunda bulundu.

Adliye binası önünde toplanan sivil toplum kuruluşu temsilcileri, ilçede elektrik kesintilerin sık yaşandığını ileri sürerek olayı protesto etti.

Eğitim Bir- Sen İlçe Temsilcisi Ahmet Bilen, grup adına yaptığı açıklamada ilçeye elektrik dağıtımını yapan DEDAŞ'ın özellikle kırsal alanda günde keyfi olarak 8 saat elektrik kesintisi uyguladığını ileri sürdü.

Elektrik kesintileri nedeniyle bir çok insanın mağdur olduğunu belirten Bilen, "Sebep olarak bakım ve onarımın ile kaçak kullanım gösteriliyor. Tamamen yalan ve asılsız gerçek dışıdır. Şirketin bu amaçla hazırladığı evraklar ise sahtedir. Yapılacak incelemelerde anlaşılacaktır. Bu nedenle DEDAŞ hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz" dedi.

Gruptakiler açıklamanın ardından adiliye binasına giderek DEDAŞ hakkında suç duyurusunda bulundu.